aktualności

wtorek, 27 czerwiec 2017 06:45

 

Projekt Edukacja Proactive dobiegł końca. Przez 10 miesięcy wspieraliśmy dzieci edukacyjnie, społecznie, materialnie, emocjonalnie.

Dużo pracy i wysiłku włożyliśmy przez ten rok, my pedagodzy jak również dzieci.

Zbudowanie relacji między dorosłym a dzieckiem wymaga dużego zaangażowania, poświęcenia się i wiary, że to się uda. Na tej bazie mogliśmy odkrywać potrzeby rozwojowe dziecka i określić co należy zmienić. Wspólnie z dziećmi opracowywaliśmy plan działania na okres całego roku szkolnego. A później go realizowaliśmy przez 10 miesięcy- dni powszednie, weekendy, święta, ferie... zawsze byliśmy dostępni i otwarci na naszych podopiecznych. Na zakończenie roku szkolnego podsumowaliśmy przepracowany razem czas i nakreślamy ścieżkę dalszego rozwoju.

Nasi podopieczni są cudowni, wiem jednak że przez 10 miesięcy nie da się wszystkiego zrobić, naprawić czy ukształtować, dlatego w każdej chwili możemy udzielić doraźnej pomocy.

Serdecznie chciałam podziękować naszym sponsorom, bez których projekt Edukacja Proactive nie miał by racji bytu. To jak się nasi podopieczni zmienili i czego dokonali przez ten rok szkolny potwierdza fakt, że to ma sens.

Poświęcanie swojego czasu, dawania siebie 100% bez względu czy to jest poniedziałek czy niedziela, ferie czy święta przynosi niesamowity efekt, zmienia na lepsze młodego człowieka, czy można chcieć czegoś więcej ?

Moi drodzy, szanowni sponsorzy zachęcam Was do wspierania Stowarzyszenia PROACTIVE w nowym roku szkolnym i uczestniczenia w zmianie na lepsze dzieci, które chcą aby te zmiany się dokonywały. A wierzcie mi to, że dziecku się chce to trzy czwarte sukcesu.

Dziękuje,

Magda Pawłowska

 

piątek, 28 kwiecień 2017 06:39

 

 

 Realizujemy zadanie publiczne na rok 2017

Drodzy Państwo!

Informacje dotyczące aktualnego wyjścia z pedagogiem osiedlowym będą przekazywane na bieżąco po każdym spotkaniu z p. Karolem. Można również kontaktować się telefonicznie, numer do p. Karola znajdą Państwo na ulotce informacyjnej o wyjściu do kina, które odbyło się 26.04.2017r.

 

piątek, 14 kwiecień 2017 07:05

poniedziałek, 20 marzec 2017 10:14

 

 

Projekt "Animacja czasu wolnego młodzieży
- działania pedagoga osiedlowego w Radości"


Tak brzmi tytuł projektu realizowanego przez Stowarzyszenie PROACTIVE, współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa -Dzielnica Wawer na rok 2017

Pedagodzy ulicy w akcji ! Mamy wpływ na rzeczywistość. Niesiemy realną pomoc, czy to nie wspaniałe?

 

wtorek, 31 styczeń 2017 11:52

 

 

Jaś ma 7 lat, chodzi do 1 b. Uwielbia budować z klocków Lego i grać w Memory. Los Janka nie rozpieszczał. Ma oboje rodziców z niepełnosprawnością, którzy sami go wychowują. Ja przychodzę do Jasia kilka razy w tygodniu od dwóch lat. Razem odrabiamy lekcje, czytamy, bawimy się, jeździmy na wycieczki, wakacje. Janek jest dzieckiem z potencjałem, tylko trzeba mu trochę pomóc, dlatego zachęcam Cię do wsparcia naszych działań. Możesz nas weprzeć finansowo bądź materialnie.

 

Magda Pawłowska